Atgal

Mūsų paslaugos

Dantų balinimas

Šiandien dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Tyrimų duomenimis, balinimo procedūrų, lyginant 2009 m. ir 2010 m. duomenis padaugėjo net 37%.
Dantų balinimas – tai saugi kosmetinė procedūra, kurios metu yra pašalinamos dantų paviršiuose esančios dėmės, kiti patamsėjimai, atgaivinama ar pakoreguojama natūrali danties spalva.

Dantys tamsėja dėl šių priežasčių:

 • Amžiaus – bėgant metams, dantį dengiantis emalis dėvisi, jo sluoksnis plonėja, pradeda gamintis antrinis dentinas, kuris yra pilkšvos ar gelsvos spalvos. Emalis yra skaidrus, todėl pasigaminęs antrinis dentinas persišviečia – dantys vizualiai atrodo tamsesni.
 • Daug pigmentinių medžiagų turinčių gėrimų ar maisto produktų vartojimas (kava, arbata, raudonas vynas ir kt.) – pigmentai įsiskverbia į dantų apnašas ir nudažo danties paviršių.
 • Rūkymas – rūkant išsiskiria nikotino dervos, kurios patenka į dantų apnašas ir pakeičia dantų spalvą – dantys gelsvėja.
 • Antibiotikų (tetraciklino) ar ilgalaikis burnos skalavimo skysčio su chlorheksidinu vartojimas.
 • Dantų spalvos pokyčius taip pat gali sukelti ir traumos, paveldėjimas, uždegimai ir kt. veiksniai.

Svarbu nustatyti tikslią dantų tamsėjimo priežastį, nes tai gali turėti įtakos pasirinkto balinimo būdo efektyvumui.
Dantis balinti galima įvairiausiais būdais: vartoti balinančiąsias dantų pastas, balinančias juosteles, balinančius skaliklius ar dantų siūlus, tačiau tai yra ne visada efektyvūs ir, svarbiausia, ne visada saugūs dantų balinimo būdai.

Išskiriame du efektyvius bei saugius odontologo kabinete ar su odontologo priežiūra atliekamus balinimo metodus tai:

 • Dantų balinimas lazeriu (odontologo kabinete)
 • Dantų balinimas kapomis (kapa gaminama odontologo kabinete, balinimas atliekamas savarankiškai – namuose).

DANTŲ BALINIMAS LAZERIU – greita, saugi ir žinoma, efektyvi procedūra. Apskaičiuota, kad dantų balinimas lazeriu yra net 30 kartų efektyvesnis nei dantų balinimas kitais būdais, mat balinant dantis šiuo būdu, yra pasiekiamas giluminis balinimo efektas: lazeriu (mūsų klinikoje naudojamas įmonės Biolase Epic10 lazeris) aktyvuota balinamoji medžiaga įsiskverbia ne tik į emalį, bet ir į dentiną.

Dantų balinimo procedūra panaudojant lazerį:

 1. Odontologo apžiūra: įvertinama dantų būklė, plombos ir kitos restauracijos burnos ertmėje, gali būti atliekamas poliravimas. Prieš balinimą rekomenduojama atlikti (jei reikalinga) dantų gydymą, bei profesionalią burnos higieną. Svarbu prisiminti, kad po balinimo burnoje esančios senos restauracijos gali keisti spalvą.
 2. Siekiant apsaugoti dantenas nuo pažeidimo, jos padengiamos specialia medžiaga.
 3. Dantys padengiami balinančiu geliu (vandenilio peroksidas ir aktyvatorius, kuris vėliau aktyvuojamas lazeriu. Vandenilio peroksido koncentracija gelyje yra didesnė, nei taikant kitus balinimo metodus, pavyzdžiui, balinant dantis kapomis, todėl ir balinimo efektyvumas yra didesnis). Lazeris sustiprina balinamojo dantų gelio poveikį – per trumpą laiką pasiekiamas maksimalus rezultatas.
 4. Dantų paviršius nustatytą laiką veikiamas lazeriu.balinimas-lazeriu
 5. Po procedūros dantenos nuvalomos, dantų paviršius nupoliruojamas.

Pirmąją parą po procedūros dantų jautrumas gali būti padidėjęs, tačiau po 1-3d. jis išnyksta. Dėl palyginti trumpos balinamojo gelio aplikacijos laiko sumažėja pakenkimas danties audiniams. Be to, naudojant lazerį neišsiskiria šiluma, todėl apsaugomi aplinkiniai audiniai. Kelias dienas patartina, nevalgyti dažančių, daug pigmento turinčių maisto medžiagų.

Procedūra trunka apie 30min. Dažniausiai pakanka vieno vizito, o dantų spalvos pokyčiai matomi iš karto pro procedūros, tačiau dar ryškesni spalvos pakitimai gali būti stebimi ir po 24h.

Taisyklingai prižiūrint dantis, laikantis visų burnos higienos taisyklių, vengiant dažančių maisto produktų, dantų spalvos pašviesėjimas išlieka net keletą metų. Tačiau kaip ir procedūros efektyvumas (dantų pašviesėjimas gali būti nuo 3 iki 7 atspalvių pagal VITA spalvų raktą), taip ir išliekamasis efektas – individualus. Norint palaikyti dantų baltumą, rekomenduojama atlikti palaikomąjį gydymą, kas 6mėn. panaudojant balinamąją kapą.

DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS – procesas, kurio metu nyksta emalio ir dentino patamsėjimai.

Dantų balinimas kapomis paciento atliekamas individualiai, namuose. Procedūros metu yra naudojamos specialios, gydytojo odontologo kabinete pagamintos kapos ir balinantis gelis, kurio sudėtyje yra vandenilio peroksido. Vandenilio peroksido koncentracija šiame gelyje mažesnė nei gelyje, kuris yra naudojamas balinant dantis lazeriu. Kapa yra pripildoma gelio ir uždedama ant dantų. Optimalus rezultatas pasiekimas, kapą nešiojant 10 naktų ar ilgiau, priklausomai nuo dantų būklės ir nuo norimo pasiekti rezultato.
balinimas-kapomis
Ši procedūra pranašesnė už lazeriu atliekamą dantų balinimą, nes pacientas kas 3-4sav. gali savarankiškai pakartoti procedūrą, ir atgaivinti dantų spalvą. Nepaisant metodo privalumų, būtina įsiminti, kad ekspozicijos laikas, kurį danties kietieji audiniai sąveikauja su vandenilio peroksidu yra ilgesnis, todėl šis dantų balinimo būdas yra mažiau saugus – didesnis poveikis danties kietiesiems ir aplinkiniams audiniams nei dantis balinant lazeriu.

Taigi, išskiriama daug dantų balinimo būdų: balinančios dantų pastos, balinančios juostelės, skalavimo skysčiai, balinantys siūlai, dantų balinimas lazeriu ar kapomis. Balinimas gali būti atliekamas gydytojo kabinete ar net namuose. Svarbu prisiminti, kad prieš atliekant balinimo procedūrą, būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad šis įvertintų dantų būklę ir parinktų saugiausią bei efektyviausią dantų balinimo metodą, juk visi norime būti ne tik gražūs, bet ir sveiki!