Implantacija

Dantų implantacija – tai bene geriausias, šiuolaikiškiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas. Implantacijos metu išsaugomi šalia esantys dantys, kurie pažeidžiami taikant kai kurias protezavimo procedūras (protezuojant tiltais).

Dantų implantai – tai į paciento žandikaulį įsriegiami dantų šaknų pakaitalai ant kurių vėliau bus tvirtinami vainikėliai, taip atstatant netektų pavienių dantų ar dantų eilių funkciją (kramtymo, kalbėjimo), estetiką, stabdant žandikaulio patologinius procesus (ilgai neprotezuojant galima kaulo rezorbcija) bei sugrąžinant gyvenimo džiaugsmą. Implantai gaminami iš biosuderinamų medžiagų, tokių kaip titanas, cirkonis, todėl nesukelia jokių alerginių reakcijų ir yra gerai įsisavinami organizmo.

Planuojant sudėtingesnes situacijas, t.p. prie bedančių žandikaulių, dažnai atliekamas gidinis planavimas ir implantacija, kuomet panaudojus KT kaulo analizę iš anksto pagaminamas specialus gidas, palengvinantis implantų pozicionavimą operacijos metu, lengviau ir tiksliau suplanuojamas protezavimas.

Implantacija galima įvairaus amžiaus pacientams, dažniausiai taikoma nuo 18m.

VIENMOMENTĖ IMPLANTACIJA:

Vienmomentė implantacija – tai pažangi operacija, kai iškart po danties, jo užuomazgos ar šaknies pašalinimo į buvusią jo vietą yra įsukamas implantas. Taikant šį gydymo metodą, po danties rovimo, pacientui nereikia laukti 2-6mėn. tam, kad galėtume įsriegti implantą.

Vienmomentė implantacija, turi daug privalumų:

Gydymo laikas bus 2-6mėn. trumpesnis
Danties rovimą ir implantaciją atliekant vieno vizito metu, sumažinamas vizitų ir chirurginių intervencijų skaičius
Galima pasiekti geresnių estetinių reikalavimų
Deja, ne visada tai įmanoma. Vienmomentė implantacija negalima, kai dantis buvo pažeistas infekcijos, kai plona skruostinė kaulinė sienelė ir kt. Yra daug skirtingų klinikinių situacijų, todėl kiekvienas pacientas yra vertinamas individualiai.

ANKSTYVOJI IMPLANTACIJA, SUGIJUS MINKŠTIESIEMS AUDINIAMS:

Ši implantacijos rūšis naudojama praėjus 4-8sav. po danties ištraukimo. Šiuo laikotarpiu iš išorės alveolė jau bus užaugusi minkštaisiais audiniais.

Taikant ankstyvosios implantacijos metodiką, sugijus tik minkštiesiems audiniams, galima tiksliau pozicionuoti implantą. Taip pat palengvėja pirminis žaizdos susiuvimas, didesnis minkštųjų audinių kiekis gali duoti geresnį estetinį rezultatą. Be to, organizmas jau bus susitvarkęs su vietine infekcija.

ANKSTYVOJI IMPLANTACIJA, SUGIJUS MINKŠTIESIEMS AUDINIAMS IR ESANT DALINIAM KAULO SUGIJIMUI:

Implantuojama praėjus 12-16sav. po ekstrakcijos. Šiuo laikotarpiu minkštieji audiniai jau yra visiškai sugiję, o alveolė dalinai užsipildžiusi kaulu. Sriegiant implantą šiuo laikotarpiu, jis bus lengviau prisukamas, lengviau pasieksime didesnį pirminį stabilumą. Ši technika ypač patogi, sriegiant implantą krūminių dantų srityje.

VĖLYVOJI IMPLANTACIJA:

Implantuojama tik visiškai sugijus minkštiesiems ir kietiesiems audiniams. Vėlyvoji implantacija galima praėjus 6mėn. ir daugiau po danties rovimo. Šis metodas taikomas rečiausiai, kai implantuoti negalima trim pirmais būdais (augantis pacientas, bendrosios ligos, paciento asmeninės priežastys).

IMPLANTAVIMO ETAPAI:

  • Sriegimas/gijimas – paruošiama implantacijos vieta. Naudojant specialų prietaisą į kaulą yra įsriegiamas implantas. Po to susiuvamos dantenos ir paliekama gyti. Siūlai pašalinami po 7-10d.
  • Implanto galvutės tvirtinimas – gali būti pritvirtinama ir pirmojo etapo metu.
  • Dantų vainikėlio gamyba ir tvirtinimas – kai visiškai sugyja dantenos nuimami atspaudai, pagal kuriuos pagaminami vainikėliai. Vėliau jie tvirtinami ant implantų.

Dažnai pacientai klausia, ar procedūra nebus skausminga. Implantavimas – neskausminga procedūra (prieš operaciją yra suleidžiama anestetikų), diskomfortas gali būti jaučiamas 1-2 paras po operacijos. Po sudėtingesnių implantavimo procedūrų gali būti stebimas nedidelis patinimas ir paburkimas.

Vidutiniškai implantavimas iki galutinio rezultato trunka 4-6mėn, tačiau šis skaičius labai individualus, priklauso nuo to, kur bus sriegiamas implantas (viršutinis ar apatinis žandikaulis), kokia implantacijos rūšis bus taikoma ir kitų ypatybių.